Biológia-kémia
1. évfolyam
2. évfolyam
3. évfolyam
4. évfolyam
5. évfolyam
Kémia
1. évfolyam
2. évfolyam
3. évfolyam
4. évfolyam
5. évfolyam

BIOLÓGIA-KÉMIA SZAK

I. évfolyam

Társadalomtudomány Lásd egyebek!

Testnevelés Lásd egyebek!

Pszichológia Heti 2 óra

Előadás péntek 10-11.30 Konferenciaterem, Lágymányos

                                                MÉRŐ LÁSZLÓ docens

                péntek 10-11.30 0.89, Lágymányos

                                                THUMA ORSOLYA tanársegéd

A szak tanrendjében beillesztve az egyik előadás felvétele kötelező.

A két félév anyaga egymásra épül, csak folyamatosan vehető fel!

Bevezetés a biológiába Heti 2+0 óra

Előadás: szerda         14-16 Gólyavár

                                                        SZATMÁRI EÖRS egy. tanár

Sejttan Heti 3+0 óra

Előadás: szerda         16-18 Gólyavár

2 hetenként 2 óra kedd 14-16 RÉZ GÁBOR docens

                                                        KERESZTES ÁRON docens

Összehasonlító anatómiai gyakorlat Heti 0+4 óra

Előkészítő: kedd         14-16 Gólyavár

Kéthetente a Sejttan előadással váltva Állatszervezettani gyakorló

1. csoport: csütörtök 15-18 CSIKÓS GYÖRGY tanársegéd

2. csoport: péntek     13-16 FELLINGER ERZSÉBET adjunktus

3. csoport        péntek 7-10          B. HOLDERITH NOÉMI ts.

                                                         KOVÁCS ATTILA docens

                                                        MOLNÁR KINGA tanársegéd

                                                        PÁLFIA ZSOLT mérnök tanár

                                                        TÁRNOK KRISZTIÁN doktorandusz

                                                        TÓTH SZLVESZTER doktorandusz

                                                        ZBORAY GÉZA adjunktus

                                                        LÁSZLÓ LAJOS docens

                                                        LŐW PÉTER adjunktus

                                                        TALIÁN CSABA GÁBOR doktorand.

                                                        JUHÁSZ GÁBOR doktorandusz

                                                        NAGY KRISZTINA doktorandusz

Általános kémia Heti 5+3 óra

Előadás: hétfő                  15-17 Lágymányos, 062. Előadó

            csütörtök          12-15 Lágymányos, 062. Előadó

                                                        SZALAY ROLAND adjunktus

Gyakorlat:

1. csoport:  hétfő     8-13        Ált. és Szervetlen 609. Ea

2. csoport:                                  Kémia Tsz. Labor 611. Ea.

(csoportok 2 hetenként 6 óra)         MESZTICZKY ARANKA adjunktus

                                                        SZAKÁCS LÁSZLÓ adjunktus

                                                        KOLOS ZSUZSA tud. smts.

                                                        SZALAY ROLAND adjunktus

Számolási gyakorlat ajánlott hétfő 17-19 Lágymányos, 062. Előadó

                                                        SZAKÁCS LÁSZLÓ adjunktus

Szervetlen kémia Heti 2+0 óra

                    kedd     8-10        Lágymányos, 065. Előadó

                                                        ROHONCZY JÁNOS docens

Fizika Heti 2+0 óra

                szerda 8-10            Lágymányos, 063. Előadó

                                                        RAJKOVITS ZSUZSA docens

Matematika Heti 2+2 óra

Előadás: hétfő                  13-15 Lágymányos, 062. Előadó

1. csoport: szerda 12-14 Lágymányos, 060. Előadó

2. csoport: csütörtök 10-12 Lágymányos, 059. Előadó

                                                        KARÁCSONYI REZSŐ adjunktus

                                                        TURÁNYI TAMÁS docens

Számítástechnika Heti 0+2 óra

Elméleti bevezető: péntek 16-18 Lágymányos, 062. Előadó

                                                        KŐHEGYI JÁNOS

Kollokvium: bevezetés a biológiába, sejttan, általános kémia, matematika, fizika, pszichológia

Gyakorlati jegy: összehasonlító anatómia, általános kémia, matematika, számítástechnika

Aláírás: szervetlen kémia (szigorlat a 2. félév végén)

 

BIOLÓGIA-KÉMIA SZAK

II. évfolyam

Társadalomtudomány Lásd egyebek!

Testnevelés Lásd egyebek!

Pszichológia Heti 2+2 óra (koll. + gyak.jegy.)

Előadás: szerda 10.30-12   0.81. Lágymányos

                                                   BERENTÉS ÉVA adjunktus

                szerda 11.30-13    Izabella u. 46. 301.

                                                    KATONA NÓRA adjunktus

Gyakorlat:

1. csoport: szerda 12-13.30 6.54, Lágymányos

2. csoport: szerda 8.30-10 2.54, Lágymányos

                                                        BERENTÉS ÉVA adjunktus

3. csoport: szerda 14-15.30 Izabella u. 46. 201

                                                        KATONA NÓRA adjunktus

4. csoport:                                 Izabella u. 46.

                                                        RAGÓ ANETT PhD

5. csoport:                                 Izabella u. 46.

                                                        HAIN FERENC tud. smts.

6. csoport: csütörtök 17-18.30 Izabella u. 46. 206.

                                                        MÓRA XAVÉR PhD hallgató

7. csoport: csütörtök 15.30-17 Izabella u. 46. 402.

                                                        MURÁNYI IRÉN tud. smts.

8. csoport: kedd     17-18.30 Izabella u. 46. 201.

                                                        LISZNYAI SÁNDOR tanársegéd

A gyakorlatokra előzetesen kell jeletkezni (egy csoportba max. 30 fő), csak ennek alapján járhatnak az órákra! Jelentkezés helye: XI. ker. Pázmány P. sétány 1/A I. em. 1.83, a szept. 4-ei héten!

Neveléstörténet (Pedagógia I.) Heti 2+0 óra

kötelezően választható az előadások közül

            csütörtök 8-9.30 7.89, Északi tömb

                                                MIKONYA GYÖRGY

            hétfő      10-11.30 0.89, Északi tömb

                                                BASKA GABRIELLA

Korlátozott számban felvehető (II. féléves tárgy), jelentkezés az előadónál.

Fizikai kémia I Heti 3+0 óra

Előadás: hétfő    14-15         Lágymányos, 065. Előadó

                szerda 13-15 Lágymányos, 063. Előadó

                                                RIEDEL MIKLÓS docens

ajánlott: hétfő          15-16 Lágymányos, 065. Előadó

                                                RIEDEL MIKLÓS docens

Szerves kémia I.

Előadás: kedd         10-12 Lágymányos, 063. Előadó

                péntek 8-9        SZABÓ DÉNES docens

Analitikai kémia I. Heti 4+4 óra

Előadás: kedd             8-10 Lágymányos, 063. Előadó

                szerda 15-17 Lágymányos, 063. Előadó

                                                BURGER MÁRIA adjunktus

1. csoport: hétfő    9-13         Szervetlen és Anal. Kém.

2. csoport: csütörtök 14-18 Tanszék labor (207)

3. csoport: péntek 13-17 Tanszéki munkaközösség

Növényszervezettan Heti 0+3 óra

Gyakorlat:

1. csoport: péntek 12-15 Növényszervezettani gyakorló

2. csoport: hétfő         10-13 JAKUCS ERZSÉBET docens

3. csoport: csütörtök 14-17 BÓKA KÁROLY adjunktus

                                                       KERESZTES ÁRON docens

                                                       KRISTÓF ZOLTÁN docens

                                                        PREININGER ÉVA tanársegéd

                                                        EKÉS MIHÁLY tud. fmts.

Állatrendszertan I. Heti 0+3 óra

Előadás: szerda 10-11.30      Állatszervezettani ea.

                                                     DÓZSA-FARKAS KLÁRA egy. tan.

                                                     FARKAS JÁNOS adjunktus

Gyakorlat:

1. csoport: csütörtök 10-13 Állatrendszertani gyakorló

2. csoport: péntek 12-15 FARKAS JÁNOS adjunktus

3. csoport: hétfő             8-11 TÖRÖK JÁNOS docens

                                                        TÖRÖK JÚLIA tanársegéd

                                                        HUFNAGEL LEVENTE tud. smts.

Humánbiológia Heti 2+2 óra

Előadás: szerda    8-10         Állatszervezettani ea.

                                                        BODZSÁR ÉVA docens

Gyakorlat:

1. csoport: csütörtök 15-17

2. csoport: hétfő         8-10    Embertani gyakorló

3. csoport: csütörtök 8-10

(Az 5. vagy 7. félévben is felvehető. Azoknak a hallgatóknak, akik az I. évfolyamon már levizsgáztak, e tárgyat nem kell újra felvenniük.)

Állatszervezettan I. Heti 2+0 óra

Előadás:          kedd 12-14 Állatszervezettani ea.

                                                        SASS MIKLÓS egy. tanár

                                                        ZBORAY GÉZA adjunktus

Biometria Heti 2+0 óra

Gyakorlat:

1. csoport: csütörtök 13-15

2. csoport: csütörtök 10-12 LUDVIG ÉVA adjunktus

3. csoport: hétfő         11-13 PÁSZTOR ERZSÉBET docens

(Az 5. vagy 7. félévben is felvehető.)

Kollokvium: pszichológia, fizikai kémia, szerves kémia, analitikai kémia, humánbiológia, állatszervezettan, állatrendszertan

Gyakorlati jegy: analitikai kémia, állatrendszertan, növényszervezettan, humánbiológia, biometria, pszichológia

 

 

BIOLÓGIA-KÉMIA SZAK

  III. évfolyam

Társadalomtudomány Lásd egyebek!

Neveléstörténet (Pedagógia I.) Heti 2+0 óra

kötelezően választható az előadások közül

            csütörtök 8-9.30 7.89, Északi tömb

                                                MIKONYA GYÖRGY

            hétfő      10-11.30 0.89, Északi tömb

                                                BASKA GABRIELLA

Felvehető azok számára, akik a 4. félévben nem teljesítették. Jelentkezés az előadónál.

 

Pedagógia II. Heti 2+2 óra

A nevelés folyamata és módszerei

Előadás:    kedd 16.30-18 Kecskeméti u. 10-12. 302

                                                SZÉPHALMI ÁGNES

                        szerda 8.30-10 Lágymányos 7.89

                                                KÁRPÁTI ANDREA

Gyakorlat: hétfő  8.15-9.45 PBU

                hétfő     10-11.30 PBU

                                                RAPOS NÓRA

            csütörtök 8.30-10 Kecskeméti u. 10-12. 304.

                                                TORGYIK JUDIT

            csütörtök 9-10.30 Kecskeméti u. 10-12. 211.

            csütörtök 10.30-12 Kecskeméti u. 10-12. 211.

            csütörtök 12-13.30 Kecskeméti u. 10-12. 202.

                                                BOROSÁN LÍVIA

Pedagógia III. Heti 2+2 óra

Tanítás és tanulás

Előadás: csütörtök 15-16.30 Kecskeméti u. 10-12. 204.

                                                VÁMOS ÁGNES

                    hétfő 14-15.30 Lágymányos 6.54

                                                NAHALKA ISTVÁN

Gyakorlat: csütörtök 17-18.30 Kecskeméti u. 10-12. 204.

                                                VÁMOS ÁGNES

                    hétfő 16-17.30 Lágymányos 1.71

                csütörtök 17-18.30 Kecskeméti u. 10-12. 304.

                                                NAHALKA ISTVÁN

Fizikai kémia laboratóriumi gyakorlat Heti 1+5 óra

Lab. Előkészítő: kedd 14-16 Lágymányos, 065. Előadó

(a félév elején magasabb óraszámban)

1. csoport: hétfő     13-18 Fiz. Kém. Tanszék labor

2. csoport: szerda 13-18 TURI LÁSZLÓ adjunktus

3. csoport: csütörtök 13-18 BENCZE LÁSZLÓ docens

                                                        RIEDEL MIKLÓS docens

                                                        SZIRÁKI LAURA adjunktus

Szerves kémiai laboratóriumi gyakorlat Heti 0+5 óra

1. csoport: szerda 13-18 Szerves Kémiai Tsz. 416. Labor

2. csoport: csütörtök 13-18 SEBESTYÉN FERENC docens

3. csoport: hétfő          13-18 MAGYAR ANNA tud. mts.

                                                        ILLYÉS ESZTER tanársegéd

                                                        URAY KATALIN tud. smts.

Kolloid és felületi kémia Heti 2+0 óra

Előadás: hétfő          8-10      Lágymányos, 063. Előadó

                                                    GILÁNYI TIBOR docens

Biokémia és molekuláris biológia Heti 2+0 óra

Előadás: kedd             10-12 Állatszervezettani ea.

                                                    BÁLINT MKLÓS egy. tanár

                                                    GRÁF LÁSZLÓ egy. tanár

                                                    HEGYI GYÖRGY docens

                                                    NYITRAY LÁSZLÓ docens

                                                    SZILÁGYI LÁSZLÓ docens

Kollokvium nem kötelező annak, aki a molekuláris szintű biológia szigorlatot választja.

Növényrendszertan Heti 2+3 óra

Előadás: kedd         12-14 Növényrendszertani ea.

                                                TÓTH ZOLTÁN adjunktus

Gyakorlat: Növényrendszertani gyakorló

1. csoport: csütörtök 12-15 TÓTH ZOLTÁN adjunktus

2. csoport: péntek 12-15 HAHN ISTVÁN adjunktus

3. csoport: péntek 15-18 CSECSERICS ANIKÓ doktorandusz

Genetika Heti 4+0 óra

Előadás: szerda 10-12 Növényélettani ea.

                péntek 8-10    MAJOR ÁGNES adjunktus

Ökológia I. Heti 4+0 óra

Előadás: hétfő 10-12 Állatszervezettani ea.

            csütörtök 9-11     BERCZIK ÁRPÁD egy. tan.

                                                CSÚZDI CSABA tud. fmts.

                                                SZENTESI ÁRPÁD docens

                                                TÖRÖK JÁNOS docens

Biometria Heti 0+2 óra

            Csütörtök 12-14 A ép. Gépterem

Aki nem vette fel a 3. félévben. PÁSZTOR ERZSÉBET docens

Etológia Heti 2+0 óra

Előadás: kedd    16-18 F ép. Buzágh terem

                                                TOPÁL JÓZSEF tud. smts.

Kötelező kémia speci Heti 4+0 óra

Szigorlat: fizikai kémia, növényrendszertan

Kollokvium: biokémia és molekuláris biológia, pedagógia, genetika, kolloid és felületi kémia, etológia, ökológia

Gyakorlati jegy: pedagógia, fizika kémia laboratóriumi gyakorlat, szerves kémia laboratóriumi gyakorlat, biometria, növényrendszertan

 

 

BIOLÓGIA-KÉMIA SZAK

IV. évfolyam

Társadalomtudomány Lásd egyebek!

Pedagógia II. Heti 0+2 óra

Neveléselmélet

Gyakorlat:    szerda 14-15.30 0.83 Lágymányos

                                                        KÁRPÁTI ANDREA

                        hétfő     16.30-18 Kecskeméti u. 10-12. 302.

                                                        SZÉPHALMI ÁGNES

Pedagógia III. Heti 0+3 óra

Didaktika

Gyakorlat:    hétfő     15-16.30 Pesti B. u. 1. 343.

                                                        VÁMOS ÁGNES

                    csütörtök 15-16.30 Kecskeméti u. 10-12. 304.

                                                        NAHALKA ISTVÁN

Kémiai technológia Heti 2+0 óra

Előadás: szerda 10-12 Lágymányos, 063. Előadó

                                                OTTA KLÁRA docens

Elméleti kémia Heti 3+0 óra

Előadás: hétfő    13-14 Lágymányos, 065. Előadó

                szerda 13-15 Lágymányos, 065. Előadó

                                                PONGOR GÁBOR docens

A kémia tanítása Heti 1+3 óra

1. csoport: hétfő 14-18 Lágymányos, 726. Terem

2. csoport: csütörtök 9-13 RÓZSAHEGYI MÁRTA docens

Növényélettan Heti 3+0 óra

Előadás: kedd         10-13 Növényélettani ea.

                                               LÁNG FERENC egy. tanár

Összehasonlító élettan Heti 3+2 óra

Előadás: szerda          8-10 Növényélettani ea

            csütörtök 8-9          KUKORELLI TIBOR docens

Gyakorlat:

1-2. csoport: péntek  10-14 Élettani gyakorló

(a csoportok 2 hetenként 4 óra)

Etológia Heti 2+0 óra

Előadás: kedd         16-18 Buzágh terem

                                                TOPÁL JÓZSEF tud. smts.

Evolúciógenetika Heti 3+0 óra

                    hétfő 10-12 Növényélettani ea.

                    kedd 15-16 VIDA GÁBOR egy. tanár

                                                MOLNÁR ISTVÁN adjunktus

Általános mikrobiológia Heti 0+4 óra

Gyakorlat:

1. csoport: csütörtök 9-13          Mikrobiológiai Tsz. Gyak.

2. csoport: csütörtök 14-18 BORSODI ANDREA adjunktus

                                                        ROMSICS CSABA tud. smts.

                                                        TÓTH ERIKA tanársegéd

                                                        MAKK JUDIT tud. smts.

                                                        KOVÁCS GÁBOR tud. smts.

                                                        PhD hallgatók

Biológia tanítása I. Heti 0+3 óra

Gyakorlat:

1. csoport: csütörtök 14-17 Szakmódszertani

2. csoport: hétfő          14-17 csoport gyakorlója

3. csoport: szerda 15-18 LENTI KATALIN

                                                        KRISKA GYÖRGY

Kötelező speci kémiából Heti 2+0 óra

Üzemlátogatás OTTA KLÁRA docens

Kollokvium: elméleti kémia, kémiai technológia, növényélettan, összehasonlító élettan, kötelező kémiai speci, etológia, pedagógia / gyakorlat jegy

Gyakorlati jegy: összehasonlító élettan, általános mikrobiológia, szünbiológia, kémia tanítása, biológia tanítása

Aláírás: üzemlátogatás

 

BIOLÓGIA-KÉMIA SZAK

V. évfolyam

Tanítási gyakorlat Heti 0+12 óra

A vezetőtanár nevében kell felvenni. 2000. szeptember 11-én délelőtt 10 órakor kell megjelenni beosztás végett a gyakorlóiskolában. Minden tanárjelöltnek érvényes (augusztus i) tüdőszűrő vizsgálati igazolást kell hoznia a gyakorlatot irányító vezető tanárnak.

A szakdolgozat beadási határideje: április 30.

Etológia Heti 2+0 óra

Előadás: kedd             16-18 Buzágh terem

                                                        TOPÁL JÓZSEF tud. smts.

Oktatástechnológia Heti 0+2 óra

Gyakorlat:             AV labor Pázmány P. sétány 7-83.

1. csoport: hétfő    14-16 Oktatástechnikai Kabinet

2. csoport: hétfő        16-18 NÁDASI ANDRÁS műsz. tanár

Biológia tanítása Heti 0+3 óra

Gyakorlat: Szakmódszertani csoport gyakorlója

1. csoport: kedd        13-16 LENTI KATALIN tanársegéd

2. csoport: péntek 13-16 KRISKA GYÖRGY tanársegéd

Kötelezően választható kémia tárgy Heti 2+0 óra

Szaklabor Heti 0+12 óra

Kollokvium: etológia, kémia speci.

Gyakorlati jegy: tanítási gyakorlat, biológia tanítása

Aláírás: oktatástechnika, szaklabor

 

KÉMIA SZAK (egyszakos és kétszakos)

I. évfolyam

Társadalomtudomány Lásd egyebek!

Testnevelés Lásd egyebek!

Pszichológia Heti 2 óra

Előadás péntek 10-11.30 Konferenciaterem, Lágymányos

                                        MÉRŐ LÁSZLÓ docens

            péntek 10-11.30 0.89, Lágymányos

                                        SZABÓ LAURA adjunktus

A szak tanrendjében beillesztve az egyik előadás felvétele kötelező.

A két félév anyaga egymásra épül, csak folyamatosan vehető fel!

Fizika előkészítő Heti 2+0 óra

            szerda      8-10     Lágymányos, 063. Előadó

csak kém.-BTK, mat-kém. RAJKOVITS ZSUZSA docens

és egyszakos kémia

Általános kémia Heti 5+3 óra

Előadás: hétfő      15-17      Lágymányos, 062. Előadó

            csütörtök 12-15      Lágymányos, 062. Előadó

                                           SZALAY ROLAND adjunktus

Gyakorlat: kedd     14-19   Ált. Kémia Tsz. Labor 611. Ea.

                                          MESZTICZKY ARANKA adjunktus

                                          SZAKÁCS LÁSZLÓ adjunktus

(csoportok 2 hetenként 6 óra) KOLOS ZSUZSA tud. smts.

Számolási gyakorlat ajánlott      hétfő 17-19     Lágymányos, 062. Előadó

                                          SZAKÁCS LÁSZLÓ adjunktus

Szervetlen kémia Heti 2+0 óra

        kedd          8-10          Lágymányos, 065. Előadó

                                        ROHONCZY JÁNOS docens

Matematika Heti 2+2 óra

Csak kém-BTK és egyszakos kémia

Előadás: hétfő      13-15     Lágymányos, 062. Előadó

                                        KARÁCSONYI REZSŐ adjunktus

Gyakorlat:

1. csoport: péntek     8-10

2. csoport: péntek      12-14 Lágymányos, 058. Előadó

                                            KARÁCSONYI REZSŐ adjunktus

                                            TURÁNYI TAMÁS docens

Számítástechnika Heti 0+2 óra

Csak kém-BTK és egyszakos kémia

Elméleti bevezető: péntek      16-18     Lágymányos, 062. Előadó

                                            KŐHEGYI JÁNOS

Kollokvium: általános kémia, fizika, matematika, pszichológia

Gyakorlati jegy: általános kémia gyakorlat, számítástechnika, matematika

Aláírás: szervetlen kémia (szigorlat a 2. félév végén)

 

 

KÉMIA SZAK (egyszakos és kétszakos)

II. évfolyam

Társadalomtudomány Lásd egyebek!

Testnevelés Lásd egyebek!

Pszichológia Heti 2+2 óra (koll. + gyak.jegy.)

Előadás: szerda 10.30-12          0.81. Lágymányos

                                                        BERENTÉS ÉVA adjunktus

                szerda 11.30-13         Izabella u. 46. 301.

                                                        KATONA NÓRA adjunktus

Gyakorlat:

1. csoport: szerda 12-13.30 6.54, Lágymányos

2. csoport: szerda 8.30-10 2.54, Lágymányos

                                                        BERENTÉS ÉVA adjunktus

3. csoport: szerda 14-15.30 Izabella u. 46. 201

                                                        KATONA NÓRA adjunktus

4. csoport:                                 Izabella u. 46.

                                                        RAGÓ ANETT PhD

5. csoport:                                 Izabella u. 46.

                                                        HAIN FERENC tud. smts.

6. csoport: csütörtök 17-18.30 Izabella u. 46. 206.

                                                        MÓRA XAVÉR PhD hallgató

7. csoport: csütörtök 15.30-17 Izabella u. 46. 402.

                                                        MURÁNYI IRÉN tud. smts.

8. csoport: kedd    17-18.30 Izabella u. 46. 201.

                                                        LISZNYAI SÁNDOR tanársegéd

A gyakorlatokra előzetesen kell jeletkezni (egy csoportba max. 30 fő), csak ennek alapján járhatnak az órákra! Jelentkezés helye: XI. ker. Pázmány P. sétány 1/A I. em. 1.83, a szept. 4-ei héten!

Neveléstörténet (Pedagógia I.) Heti 2+0 óra

kötelezően választható az előadások közül

                    csütörtök 8-9.30 7.89, Északi tömb

                                                        MIKONYA GYÖRGY

                    hétfő 10-11.30    0.89, Északi tömb

                                                        BASKA GABRIELLA

Korlátozott számban felvehető (II. féléves tárgy), jelentkezés az előadónál.

Szerves kémia I. Heti 3+0 óra

Előadás:         kedd    10-12 Lágymányos, 063. Előadó

(kétszakos) péntek 8-9          SZABÓ DÉNES docens

Előadás:          kedd 10-12 Lágymányos, 0.65 előadó

(egyszakos) szerda 10-11.30 Lágymányos, 0.62 előadó

                                                       SZABÓ DÉNES docens

Fizikai kémia I Heti 3+0 óra

Előadás: hétfő    14-15 Lágymányos, 065. Előadó

                szerda 13-15 Lágymányos, 063. Előadó

                                                RIEDEL MIKLÓS docens

Ajánlott gyak: hétfő 15-16 Lágymányos, 065. Előadó

                                                RIEDEL MIKLÓS docens

Analitikai kémia I. Heti 4+4 óra

Előadás: kedd             8-10 Lágymányos, 063. Előadó

                szerda 15-17 Lágymányos, 063. Előadó

                                                BURGER MÁRIA adjunktus

1. csoport: kedd    14-18 Lágymányos, 207. labor

2. csoport: csütörtök 9-13          BURGER MÁRIA adjunktus

Kötelező speciális előadás Heti 4+0 óra

Az előadóval történő előzetes egyeztetés alapján (lehet 2+2 óra is) vehető fel.

Kollokvium: pszichológia, fizikai kémia, analitikai kémia, szerveskémia, köt. spec. koll.

Gyakorlati jegy: analitikai kémia, pszichológia

 

KÉMIA SZAK (egyszakos és kétszakos)

III. évfolyam

Neveléstörténet (Pedagógia I.) Heti 2+0 óra

kötelezően választható az előadások közül

        csütörtök 8-9.30      7.89, Északi tömb

                                        MIKONYA GYÖRGY

        hétfő      10-11.30     0.89, Északi tömb

                                        BASKA GABRIELLA

Felvehető azok számára, akik a 4. félévben nem teljesítették. Jelentkezés az előadónál.

 

Pedagógia II. Heti 2+2 óra

A nevelés folyamata és módszerei

Előadás: kedd     16.30-18     Kecskeméti u. 10-12. 302

                                             SZÉPHALMI ÁGNES

            szerda      8.30-10     Lágymányos 7.89

                                            KÁRPÁTI ANDREA

Gyakorlat: hétfő  8.15-9.45  PBU

                 hétfő 10-11.30   PBU

                                            RAPOS NÓRA

                csütörtök 8.30-10 Kecskeméti u. 10-12. 304.

                                            TORGYIK JUDIT

            csütörtök 9-10.30     Kecskeméti u. 10-12. 211.

            csütörtök 10.30-12   Kecskeméti u. 10-12. 211.

            csütörtök 12-13.30   Kecskeméti u. 10-12. 202.

                                            BOROSÁN LÍVIA

Pedagógia III. Heti 2+2 óra

Tanítás és tanulás

Előadás: csütörtök 15-16.30 Kecskeméti u. 10-12. 204.

                                            VÁMOS ÁGNES

                hétfő      14-15.30 Lágymányos 6.54

                                            NAHALKA ISTVÁN

Gyakorlat: csütörtök 17-18.30 Kecskeméti u. 10-12. 204.

                                            VÁMOS ÁGNES

                hétfő      16-17.30 Lágymányos 1.71

                csütörtök 17-18.30 Kecskeméti u. 10-12. 304.

                                            NAHALKA ISTVÁN

Fizikai kémia laboratóriumi gyakorlat Heti 1+5 óra

Előkészítő: kedd          14-16      Lágymányos, 065. Előadó

Gyakorlat:

1. csoport: hétfő          13-18     Fiz. Kém. Tanszék labor

2. csoport: szerda     13-18        TURI LÁSZLÓ adjunktus

3. csoport: csütörtök 13-18       BENCZE LÁSZLÓ docens

                                                RIEDEL MIKLÓS docens

                                                SZIRÁKI LAURA adjunktus

Szerves kémia Heti 0+5 óra

Gyakorlat: péntek     13-18      Lágymányos, 4.37. labor

                                                JALSOVSZKY ISTVÁN docens

                                                PERCZEL ANDRÁS tud. fmts.

                                                MEZŐ GÁBOR tud. fmts.

                                                OROSZ GYÖRGY tud. fmts.

Kolloid és felületi kémia Heti 2+0 óra

Előadás: hétfő          8-10           Lágymányos, 063. Előadó

                                                GILÁNYI TIBOR docens

Kötelező kémia speci Heti 4+0 óra

(kémia-x)

egyszakos Heti 6+0 óra

Szigorlat: fizikai kémia

Kollokvium: kolloid és felületi kémia, kötelező kémiai speci

Gyakorlati jegy: pedagógia, fizikai kémia laboratóriumi gyakorlat, szerves kémia

 

KÉMIA SZAK (egyszakos és kétszakos)

IV .évfolyam

Pedagógia II. Heti 0+2 óra

Neveléselmélet

Gyakorlat: szerda     14-15.30     0.83 Lágymányos

                                                    KÁRPÁTI ANDREA

                hétfő      16.30-18          Kecskeméti u. 10-12. 302.

                                                    SZÉPHALMI ÁGNES

Pedagógia III. Heti 0+3 óra

Didaktika

Gyakorlat: hétfő 15-16.30          Pesti B. u. 1. 343.

                                                VÁMOS ÁGNES

                csütörtök 15-16.30 Kecskeméti u. 10-12. 304.

                                                NAHALKA ISTVÁN

Elméleti kémia Heti 3+0 óra

Előadás: hétfő      13-14              Lágymányos, 065. Előadó

            szerda      13-15              Lágymányos, 065. Előadó

                                                PONGOR GÁBOR docens

Kémiai technológia Heti 2+0 óra

Előadás: szerda      10-12          Lágymányos, 063. Előadó

                                              OTTA KLÁRA docens

A kémia tanítása Heti 1+3 óra

            kedd          8-12          Lágymányos, 726. Terem

            kedd          13-17

            csütörtök 13-17          RÓZSAHEGYI MÁRTA docens

Kötelező speciális kollégium Heti 2+0 óra

(kémia-x)

egyszakos Heti 6+0 óra

Üzemlátogatás OTTA KLÁRA docens

Kollokvium: pedagógia, elméleti kémia, kémiai technológia, kötelező spec. kollégium: kémia

Gyakorlati jegy: szerves kémia laboratóriumi gyakorlat, a kémia tanítása

Aláírás: üzemlátogatás

 

KÉMIA SZAK (egyszakos és kétszakos)

V. évfolyam

Tanítási gyakorlat Heti 0+12 óra

A vezetőtanár nevében kell felvenni. 2000. szeptember 11-én délelőtt 10 órakor kell megjelenni beosztás végett a gyakorlóiskolában. Minden tanárjelöltnek érvényes (augusztus i) tüdőszűrő vizsgálati igazolást kell hoznia a gyakorlatot irányító vezető tanárnak.

A szakdolgozat beadási határideje: április 30.

Oktatástechnológia Heti 0+2 óra

        kedd          15-17          Okt. tech. Kabinet AV labor, Lágymány.

                                            Pázmány P. sétány 7-83.

                                            SZABÓ SÓKI LÁSZLÓ műsz. tanár

                                            LUDIK PÉTER doktorandusz

Kötelező speciális kollégium (kémia tárgykörből) Heti 2+0 óra

Egyszakos Heti 4+0 óra

Szaklabor: Heti 0+12 óra

A témavezető nevén kell felvenni

Kollokvium: kötelező speciális kollégium

Gyakorlati jegy: tanítási gyakorlat

Aláírás: oktatástechnika, szaklabor